Zlepšete si SEO pomocí Google fotografie firem

27.10.2014
Jakub Machala

Google nedávno spustil službu fotografie firem (Business View v mapách Google), která umožňuje na Google Maps přidat panoramatickou 360° fotografii sloužící jako virtuální prohlídka vašeho podniku. Navíc můžete na svou stránku Google+ nahrát další fotografie svého podniku.

Fotografie firem SEO

Vaši zákazníci budou mít s těmito fotografiemi dříve nevídanou možnost prohlédnout si váš podnik ještě dřív, než ho fyzicky navštíví. Máte posilovnu? Nechte lidi, ať se předem podívají, jestli jsou tam všechny požadované stroje. Máte restauraci? Tak ať se lidé sami předem přesvědčí, jak by se jim tam mohlo líbit.

Mít vlastní virtuální prohlídku svého podniku nebude mít sice žádný velký vliv na obecné SEO, ale vaše lokální ranky se mohou významně zlepšit pomocí vyhledávání na Google Maps.

K vytvoření fotografie firem Google budete potřebovat profil na Google+, který se dá vytvořit jednoduše a zdarma. Poté muset kontaktovat certifikovaného fotografa (například mě), který má od Googlu povolení vytvářet tyto 360° fotografie.

Když už máte s fotografem domluvený konkrétní termín, připravte svůj podnik na focení. Ať vše vypadá co nejlépe. Focení může v závislosti na podmínkách v konkrétním místě trvat od 45 minut do několika hodin. Jakmile je vše nafoceno, fotograf nahraje obrázky na Google. Ty se poté objeví i na vaší stránce Google+ a můžete je šířit dál.

Zatím to vypadá, že mít fotky na Google Business Photos je pro výsledky vyhledávání stránek lepší, než fotky přímo v Google Maps. Vypadá to, že algoritmus hodnocení stránek je používání firemních fotografií velmi příznivě nakloněn.